هوشمند سازی ساختمان

ساختمان هوشمند چیست؟

یک ساختمان هوشمند بر مبنای اینترنت اشیا، ساختمانی است که در آن سرویس‌های هوشمند مختلف به یک سیستم کنترل یکپارچه مرکزی متصل هستند. به طوری که به کمک آن سیستم می‌توان دستگاه‌های هوشمند را از راه دور کنترل کرده و سناریوهای متفاوتی برای نحوه عملکرد آنها تعریف کرد.

با توسعه روزافزون راهکارهای اینترنت اشیا (IoT)، تعداد تجهیزات متصل در ساختمان‌های هوشمند، و همینطور شهر و صنعت هوشمند به سرعت افزایش یافته است. به کمک این سرویس یکپارچه می‌توان داده‌های مورد نیاز را از محیط جمع‌آوری کرده و با تحلیل آنها، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای بهبود شیوه زندگی و کسب و کار انجام داد.

سرویس‌های اینترنت اشیا و هوشمندسازی ساختمان در سه فاکتور اصلی افزایش امنیت، مدیریت مصرف انرژی و ارتقاء آسایش ساکنان و کارکنان بسیار موثر هستند. این سرویس‌ها را می‌توان نسل بعدی سرویس‌های BMS و اتوماسیون در ساختمان به حساب آورد.

خوشبختانه نرخ رشد ساختمان‌های هوشمند در ایران پا به پای آمار جهانی رو به گسترش است و لینکپ به عنوان نخستین مجموعه تخصصی و پیشرو در ارایه راهکارهای اینترنت اشیا، سرویس‌های مختلفی را در زمینه هوشمندسازی ساختمان ارایه کرده است.

ویژگی اصلی لینکپ بهره‌گیری از تازه‌ترین پروتکل‌های حوزه اینترنت اشیا در “هسته IoT لینکپ” است که امکان بکارگیری طیف متنوع و نوینی از تجهیزات و برندها را فراهم می‌کند. تمامی این سرویس‌ها از طریق اپلیکیشن یکپارچه لینکپ قابل مدیریت هستند. در ادامه با سرویس‌های لینکپ در حوزه هوشمندسازی ساختمان‌ها و مجتمع‌های سازمانی، تجاری و مسکونی آشنا خواهید شد.

سیستم هوشمند کنترل روشناییروشنایی هوشمند

سیستم هوشمند کنترل روشنایی یکی از کلیدی‌ترین سرویس‌های هوشمندسازی ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی است. با این سیستم می‏‌توان از راه دور وضعیت روشنایی مجتمع و واحدها را مانیتور و کنترل کرد. اطلاعات به‌دست آمده و تحلیل داده‌ها از حضور افراد و روشنایی بخش‌ها، در اپلیکیشن لینکپ نمایش داده‌ می‌شود و کاربر می‌تواند برنامه‌ریزی روشنایی را که در نهایت به کاهش مصرف انرژی و ارتقای آسایش ساکنین منجر می‌شود، از طریق اپلیکیشن انجام دهد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار هوشمند کنترل روشنایی مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

 

پایش کیفیت هوا در نقاط مختلف ساختمانپایش کیفیت هوا

سیستم پایش کیفیت هوا، بر اساس نوع دستگاهی که در محیط قرار می‌گیرد، اطلاعات وضعیت پارامترهای هوای اتاق را ثبت کرده و امکان مانیتور آنها را از طریق اپلیکیشن لینکپ فراهم می‌کند. در صورتی که میزان هر یک از پارامترها از حد مجاز بیشتر شود، سیستم بلافاصله هشدار می‌دهد و فرد باید اقدامات لازم را انجام دهد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار پایش کیفیت هوا مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

سیستم کنترل هوشمند تهویه

کنترل هوشمند تهویه

با استفاده از سیستم هوشمند کنترل تهویه و با توجه به اطلاعات به‌دست آمده از پارامترهای هوای محیط، می‌توان به طور موثر از سیستم‌های تهویه ساختمان استفاده و برای آنها برنامه‌ریزی کرد.

به‌علاوه با کنترل هوشمند سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی و تهویه می‌توان در مصرف انرژی و در نتیجه هزینه‌های مجتمع صرفه‌جویی کرد. همچنین با سیستم هوشمند کنترل تهویه، عملکرد سیستم‌های تهویه به طور دائم مورد نظارت قرار می‌گیرد و در صورت خرابی، اطلاعات بلافاصله در اپلیکیشن لینکپ نمایش داده‌ می‌شود تا اقدامات لازم انجام گیرد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار کنترل هوشمند تهویه مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

کنتور هوشمند برق

با استفاده از سرویس کنتور هوشمند برق مبتنی بر اینترنت اشیا، می‌توان مصرف انرژی هر بخش را به‌صورت روزانه مانیتور و نمودارهای تحلیلی تفکیک‌شده را در اپلیکیشن لینکپ مشاهده کرد. این اطلاعات به بررسی میزان مصرف انرژی مجتمع در ساعات مختلف روز و بخش‌های مختلف کمک می‌کند و با توجه به مصرف انرژی هر بخش، الگوی مشخصی تعیین می‌شود. این مساله در نهایت از طریق اصلاح الگوی مصرف به کاهش قابل توجه انرژی مصرفی و هزینه‌های آن می‌انجامد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار کنتور هوشمند برق مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

کنتور هوشمند آب (تفکیک مصرف آب)کنتور آب

با کمک سیستم کنتور هوشمند آب، امکان مانیتورینگ مصرف آب ساختمان به صورت تفکیک شده برای هر واحد فراهم می‌شود. اطلاعات به‌دست آمده در اپلیکیشن لینکپ ثبت و نمودار تحلیلی میزان و الگوی مصرف آب نمایش داده‌ می‌شود. با استفاده از این اطلاعات می‌توان به تفکیک هزینه‌های مصرف آب، اصلاح الگوی مصرف و کاهش هزینه‌ها دست یافت.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار کنتور هوشمند آب مراجعه فرمایید.

 دریافت این راهکار از لینکپ

پارکینگ هوشمندپارکینگ هوشمند

با استفاده از سیستم پارکینگ هوشمند در یک مجتمع، اطلاعات مربوط به وضعیت هر یک از جایگاه‌های پارک جمع‌آوری شده و امکان مانیتورینگ و کنترل آن فراهم می‌شود. به علاوه در مجتمع‌های بزرگ یا ساختمان‌هایی با جای پارک محدود، مراجعه‌‌کنندگان و ساکنان با استفاده از این اطلاعات می‌توانند در زمان کوتاهی جای پارک خود را پیدا کنند.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار پارکینگ هوشمند مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

حسگرهای امنیتی تشخیص حضور افرادحسگر تشخیص حضور افراد

با توجه به اهمیت بالای نظارت بر ورود و خروج افراد در مجتمع‌های اداری و تجاری، به‌ویژه در ساعات غیرکاری و همچنین تامین امنیت منازل در زمان سفر و…، می‌توان با حسگرهای امنیتی تشخیص حضور افراد، به‌طور دائمی محدوده مورد نظر را رصد کرد. این سیستم به‌محض حضور فردی در ساعات غیرمجاز در اپلیکیشن لینکپ هشدار می‌دهد. همچنین می‌توان سناریوهایی مانند به‌صدا در آمدن زنگ هشدار، فعال شدن دوربین امنیتی، روشن شدن چراغ‌ها و… را نیز در صورت حضور افراد در ساعات خاص تعریف کرد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار حسگرهای امنیتی تشخیص حضور افراد مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

سیستم هوشمند کنترل در‌های حساس و پنجره‌هاکنترل در و پنجره های حساس

با استفاده از سیستم هوشمند کنترل در‌های حساس و پنجره‌ها، امکان مانیتورینگ هرگونه باز یا بسته شدن در‌های حساس (مانند در ورودی اصلی، در گاو صندوق، پنجره‌ها و…) فراهم می‌شود. باتوجه به سناریوی تعیین شده توسط کاربر، در صورت باز شدن این درها در ساعات غیرمجاز به اپلیکیشن لینکپ هشدار ارسال می‌شود. همچنین امکان تعریف سناریوهایی همچون روشن‌شدن چراغ‌ها، فعال‌شدن دوربین‌های امنیتی و… در صورت باز شدن درها وجود دارد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی  راهکار  هوشمند کنترل در‌های حساس و پنجره‌ها مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

تشخیص دود، اعلام و اطفای حریقتشخیص دود، اعلام و اطفا حریق

با استفاده از سرویس‌ تشخیص دود، اعلام و اطفای حریق، وجود آتش در محیط تشخیص داده و امکان واکنش به‌موقع فراهم می‌شود. برای استفاده از این سیستم، در بخش‏‌های مختلف یک سالن، حسگرهای شناسایی وجود دود یا حرارت در سقف نصب می‌شود و در صورت وقوع آتش‌سوزی بلافاصله به اپلکیشن لینکپ پیغام هشدار ارسال می‏‌کند. به این ترتیب می‌توان به‌صورت لحظه‌ای از وقوع آتش‌سوزی و محل دقیق آن در هر بخش از ساختمان مطلع شد و این مساله را به سازمان‌های امدادی اطلاع داد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار تشخیص، اعلام و اطفای حریق مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

شمارش افراد و ترددشمارش افراد و تردد

با استفاده از سیستم شمارش افراد و تردد، می‌توان اطلاعاتی از تعداد افرادی که در هر ساعت از روز وارد یا خارج شده‌اند به‌دست آورد و در نهایت بر اساس اطلاعات ثبت‌شده در سیستم به مدیریت منابع پرداخت. علاوه بر اینکه این اطلاعات برای هر روز و به تفکیک ساعت در دسترس هستند، مبتنی بر تاریخچه داده‌ها می‌توان امکان پیش‌بینی وضعیت را در روزهای آتی فراهم کرد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار شمارش افراد و تردد مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

آبیاری هوشمند گلدان‌ها و فضای سبزآبیاری هوشمند گیاهان

با استفاده از سیستم آبیاری هوشمند گلدان‌ها و فضای سبز، امکان پایش پارامترهای مهم خاک مانند رطوبت، دما وPH  و همچنین پارامترهای حیاتی محیط مانند دما، رطوبت و روشنایی فراهم می‌شود. همه این اطلاعات از طریق اپلیکیشن لینکپ در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و کاربر می‌تواند با توجه به اطلاعات ثبت شده، آبیاری گلدان‌ها و فضای سبز را انجام دهد.

با شناسایی بهترین زمان و آبیاری هوشمند گیاهان، علاوه بر رشد بهتر آنها، مصرف آب نیز به حداقل می‌رسد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار آبیاری هوشمند گلدان‌ها و فضای سبز مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

قفل هوشمند دربقفل هوشمند در

قفل هوشمند که برای انجام عملیات قفل و بازکردن درب طراحی شده، محصولی است که برای افزایش امنیت در عین دسترسی سریع و آسان در خانه، دفتر کار و هتل‌ها و… به‌کار می‌رود. این قفل به‌راحتی روی انواع درب نصب می‌شود.

کاربران با استفاده از سرویس هوشمند قفل دیجیتال می‌توانند عملکرد آن و همچنین اطلاعات ورود و خروج افراد و… را از طریق اپلیکیشن لینکپ نظارت و مدیریت کنند.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار قفل هوشمند درب مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

تشخیص نشتی آبتشخیص نشتی آب

برای جلوگیری از هدر رفت آب و همچنین پیشگیری از آسیب‌های ناشی از نشتی آب امکان تشخیص و هشدار نشتی از طریق دستگاه تشخیص نشتی آب فراهم شده است. در صورت تشخیص نشتی توسط حسگر این دستگاه، پیام هشداری به اپلیکیشن لینکپ ارسال می‌شود و امکان اقدام به‌موقع، قبل از به بار آمدن خسارت‌های سنگین، برای کاربر فراهم می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار تشخیص نشتی آب مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

کنترلر پرده هوشمند

منظور از پرده هوشمند در واقع یک موتور کنترل‌کننده است که قادر به تغییر وضعیت پرده با استفاده از اپلیکیشن لینکپ می‌باشد. ضمن اینکه امکان تنظیم سناریو و برنامه ساعت باز و بسته بودن پرده، نمایش درصد باز و بسته بودن پرده و… در اپلیکیشن لینکپ برای کاربران در نظر گرفته شده است.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار کنترلر پرده هوشمند مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

پریز هوشمند

پریز برق هوشمند دستگاهی است که با روشی بسیار ساده و با صرف هزینه‌ای مختصر اجازه می دهد تا از راه دور جریان برق را قطع و وصل و وضعیت مصرف برق را نظارت و کنترل کرد.

امکان مدیریت هر پریز به صورت کنترل از راه دور یا با تعریف سناریوی از پیش تعیین شده از طریق اپلکیشن لینکپ فراهم است. مصرف برق هر پریز نیز می‌تواند به صورت جداگانه نظارت و مصرف بیش از حد برق تشخیص داده شود.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار پریز هوشمند مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

کنترلر مرکزی مادون قرمزکنترلر مرکزی مادون قرمز

همانطور که می‌دانید تمام ریموت کنترل‌ها به وسیله امواج مادون قرمز دستوراتی را به دستگاه‌ها ارسال می‌کنند. برای استفاده از این راهکار به‌سادگی با نصب یک “کنترل کننده مرکزی مادون قرمز” در گوشه‌ای از خانه یا دفتر کار، تمامی ریموت کنترل‌های موجود در خانه را در اپلیکیشن لینکپ ثبت کنید. از این به بعد می‌توانید کنترل تمام دستگاه‌های موجود را تنها با گوشی تلفن همراه، حتی خارج از خانه و دفتر کار خود، به‌دست بگیرید.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار کنترلر مرکزی مادون قرمز مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

کنترل کننده شیرفلکه هوشمندکنترلر شیرفلکه هوشمند

کنترل‌کننده شیرفلکه هوشمند، مکانیزمی برای باز یا بستن شیرفلکه از راه دور است؛ به‌طوری‌که در مواقع ضروری با استفاده از اپلیکیشن لینکپ فرمان بستن شیرفلکه‌ها صادر و بدون نیاز به حضور فیزیکی در محلی که ممکن است ناامن باشد، شیرها فوراً به طور خودکار بسته خواهند شد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار کنترلر شیرفلکه هوشمند مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

دکمه SOS

با استفاده از دکمه SOS  سالمندان می‌توانند در شرایط بحرانی، به‌راحتی تنها با فشار دادن یک دکمه، درخواست کمک را بسیار سریعتر از تماس یا پیامک به نزدیکان خود ارسال کنند. همچنین دکمه SOS  در مدارس، مهدکودک‌ها، بیمارستان‌ها، رستوران‌ها و… کاربرد دارد.

برای آشنایی بیشتر با این سرویس به صفحه اختصاصی راهکار دکمه SOS مراجعه فرمایید.

دریافت این راهکار از لینکپ

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و بکارگیری راهکارهای اینترنت اشیا لینکپ در مجموعه خود می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی معرفی‌شده در صفحه تماس با ما، با کارشناسان لینکپ در ارتباط باشید.

توجه: این مطلب به‌طور اختصاصی برای وب‌سایت لینکپ تهیه شده است. استفاده از مطالب وب‌سایت لینکپ تنها با ذکر منبع و ارجاع لینک به سایت آن مجاز است.