خانه هوشمند

زندگی در خانه هوشمند را می‌توانید این‌گونه تصور کنید: هر روز صبح، بر اساس برنامه‌ای که از پیش تعریف کرده‌اید پرده‌ها کنار می‌روند تا شما را با نور خورشید از خواب بیدار کنند. در شرایطی که از نور خورشید پشت پنجره لذت می‌برید، کانال تلویزیونی مورد علاقه‌تان، بر اساس تنظیمات، برنامه مورد علاقه‌تان را نمایش می‌دهد. سیستم کنترل تهویه خانه هوشمند شما، دمای هوای محیط را در شرایطی مطلوب کنترل می‌کند. خیال‌تان از بابت آب دادن گل‌های باغچه راحت است زیرا در زمان مقرر سیستم آب‌رسانی به صورت خودکار، آنها را آب‌پاشی می‌کند. وقتی از خانه خارج می‌شوید خیال‌تان از بابت امنیت منزل‌تان راحت است؛ و …

علاوه بر تمامی مزیت‌های موجود در خانه هوشمند، سنسورهای مختلف می‌توانند نشت آب، نشت گاز، نوسانات سطح گرمایشی و … را شناسایی کرده و از وقایع ناگهانی و هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی جلوگیری کنند.

خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) این امکان را فراهم می‌کند تا نظارت و تجزیه و تحلیل سلامت بخش‌های مختلف خانه و ساختمان به طور مداوم مورد بررسی قرار گیرد. همه این‌ها با استفاده از راهکارهای اینترنت اشیاء لینکپ به صورت یکپارچه در دسترس شماست …

خانه هوشمند

خانه هوشمند با اینترنت اشیا: تحلیل داده‌ها در فضای ابری و مدیریت یکپارچه

با راهکارهای اینترنت اشیاء لینکپ در خانه هوشمند می‌توان اطلاعات جمع‌آوری شده از بخش‌های مختلف را به صورت نمودار تحلیلی آنلاین مشاهده کرد و در نتیجه کاربر از جزییات عملکرد سیستم‌ها و دستگاه‌ها مطلع می‌شود. این امکان پیش‌تر و در سیستم‌های قدیمی‌تر اتوماسیون ساختمان فراهم نبود.

برخی از این نمونه‌های کاربرد این موضوع عبارتند از:

  • شناسایی بخش‌هایی از ساختمان که دما از محدوده مجاز خارج شده است (هوای اتاق بسیار گرم یا بسیار سرد شده است)؛
  • شناسایی سریع و دقیق تجهیزات مکانیکی یا الکتریکی که خراب شده‌اند (مانند نشتی لوله‌ها، خرابی سیستم‌های تهویه‌ و …)؛
  • شناسایی تجهیزات پرمصرف و تعریف سناریوهایی برای اصلاح الگوی مصرف؛

دیگر برتری کلیدی اینترنت اشیا در خانه هوشمند، یکپارچه‌سازی سرویس‌هایی است که پیش‌تر همچون جزیره‌های جدا از هم کار می‌کردند. در اتوماسیون‌های قدیمی ساختمان چندین سیستم جداگانه (مانند تهویه، روشنایی، امنیت و …) وجود داشت که با هم هیچ ارتباطی نداشتند. هنگامی که این سیستم‌ها جدا از هم کار می‌کنند، مدیریت و نظارت بر ساختمان با یک برنامه امکان‌پذیر نیست. اما این مساله با بکارگیری فناوری‌های اینترنت اشیا و راهکار طراحی شده توسط لینکپ کاملا برطرف شده است.

راهکارهای ساختمان هوشمند

لینکپ، دریچه‌ای برای مدیریت یکپارچه خانه هوشمند شما

همان‌طور که اشاره شد یکی از کاربردهای اصلی اینترنت اشیا در زمینه سرویس‌های خانه هوشمند است.

لینکپ با پشتیبانی از تجهیزات متنوع کمپانی‌هایی از سرتاسر دنیا، نقش پلتفرم جامع خانه هوشمند شما را بر عهده می‌گیرد.

  • ابتدا سرویس‌های مورد نیاز خود را از وبسایت لینکپ انتخاب کنید تا پشتیبانان لینکپ برای مشاوره و تکمیل فرآیند با شما تماس بگیرند.
  • تجهیزات تهیه شده به سادگی و در عرض چند ساعت در منزل شما نصب و راه‌اندازی می‌شوند.
  • تمام شد! حالا می‌توانید همه سرویس‌های خانه هوشمند خود را از طریق اپلیکیشن یکپارچه لینکپ (Linkap Smart) به سادگی مدیریت کنید، نمودارهای تحلیل داده آن‌ها را ببینید و سناریوهای مختلفی برای خانه خود تعریف کنید.

علاوه بر این، سرویس‌های هوشمندسازی مربوط به ساختمان و مشاعات نیز به صورت یکپارچه بر روی اپلیکیشن لینکپ قابل تجمیع و مدیریت است.

لینکپ: ارائه دهنده نسل نوین راهکارهای اینترنت اشیا و هوشمند سازی ساختمان

جهت مشاهده راهکارها همین الان اقدام کنید.